Tuva Çocuk Show Korosu

@Bağdat Caddesi, Kızıltoprak

8-13 yaş

Her Cumartesi 10.00 – 12.00 arası

İlk ders 23 Eylül 2017 Cumartesi olmak üzere Haziran 2017’ye kadar toplam 32 ders

Adres: Bağdat Caddesi Nazlı Apt. No: 78/11 34726 Kızıltoprak/Kadıköy

Bilgi ve kayıt için: 0216 550 9910 | 0535 952 8993

Show korosu nedir?

Çocuklarımıza özel yeteneklerini ve potansiyellerini üst seviyede ifade etme imkanı sağlayan, hem bireysel gelişimlerini hem de birlikte uyum içinde iş yapabilme, üretme ve paylaşma becerilerini geliştiren “TUVA SHOW KOROSU” çocuk kulübü üyeleri bir sezonluk eğitim ve çalışma sürecinin ardından, birlikte geçirdikleri bu eğitimin meyvesi olarak  sahnede “show korosu” gösterisi sunacaktır.

Verilecek eğitimler: * Ritim Çalışmaları * Duruş ve denge *Yaratıcı Drama *Ses Eğitimi *Kulak Eğitimi *Koro Çalışması *Dans ve Figüratif Çalışmalar *Hareket ve Doğaçlama Çalışmaları *Repertuvar Hazırlığı

Eğitmen: Ülkü Aşaröz

Sanatçı & sahne sanatları eğitmeni:

İstanbul doğumlu sanatçı Ülkü Aşaröz anne ve babasının müzik sevgisi ve yönlendirmesiyle 5 yaşında mandolin, piyano ve bale dersleri almaya başladı.

Muammer Sun, Cenan Akın ve Selahattin Evcil gibi Türk çağdaş müziğinin büyük müzisyenlerinden dersler alarak hem korolarda hem de tiyatro ve dans gösterileriyle zenginleşen aktif bir ortaokul ve lise dönemi geçirdi.

Ankara Üniversitesi DTCF tiyatro oyunculuk ana sanat dalına yönelerek, hocası Prof. Dr. Nurhan Karadağ ile dans tiyatrosu ve müzikal üzerine çalışmalar yaptı. Stüdyo Ankara’da çeşitli cıngıllar, tiyatro ve reklam müzikleri hayata geçirdi.

Pek çok tiyatro eserinde oyuncu ve yönetmen olarak çalıştı. Dizi, drama,  sinema ve reklam oyunculuğu yaptı. Sahne sanatları eğitmeni kimliği ile çocuk, genç ve yetişkinlerden oluşan sanat topluluklarını sahneye hazırladı. 2000 yılı Eurovision Şarkı Yarışmasında TRT’nin oluşturduğu 8 kişilik jüri kurulunun içinde yer aldı.

3 yıl, dünyanın çeşitli yerlerinden gelerek ülkemizde okuyan üniversite öğrencilerden oluşan “Dünya Renkleri Korosu”nun şefliğini yaptı ve koroya bir albüm hazırladı. Sanatçı, çocuklar için bestelediği şarkılardan oluşan ve “Öncü Müzik”ten çıkan “Sadece Çocuklar İçin” isimli albümüyle çocuk gösterilerine ve konser programlarına katılmaktadır.

Ankara’da bulunduğu dönem içerisinde sanat çalışmalarının yanı sıra yaratıcı drama, diksiyon, bale, step aerobik ve aerodans dersleri verdi. Ülkü Aşaröz halen Meditatif dans dersleri ile ruh-zihin-beden bütünlüğü ve nefes, omurga farkındalığı ve yaratıcı drama, sahne ve kamera oyunculuğu teknikleri üzerine çeşitli gruplara eğitmenlik yapmaktadır.

Sorularınız ve kayıt için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Ülkü Aşaröz / Sahne Koreografi Çocuk Show Korosu Çalışmaları

Ülkü Aşaröz’ün Antalya Çocuk Show Korosu Gösterisi