Çocuklar İçin Sinema

@Gayrettepe

8-13 yaş

Her Pazar
8-13 yaş: 14.00 – 15.30

Adres: Büyükdere Cad. Garaj Sok. Andsoy Apt. No:4/8 K:4 Fulya Mah. 34394 Şişli/İstanbul

Bilgi ve kayıt için: 0212 249 9048 | 0535 952 8993

Atölye içeriği

8 Haftalık sinema eğitimi derslerimizde sinemayı sevdirmek ve sinema konusunda çocukların algılarını genişletmek için detaylı çalışmalar yapılıyor. Öğrenciler, derslerimizde sinema tarihinden başlayarak film yapım süreçlerinin tüm aşamalarını teorik ve pratik olmak üzere deneyimleyeme şansı bulacaklar.

Sinema dünyasının kapılarını eğlenceli bir şekilde oyun ve alternatif çalışmalarla aralayan öğrencilerimiz film nasıl izlenir, sinemaya bakış açımız nasıl olmalı gibi temel sorularından yola çıkarak derslerimizde bir filmin nasıl yapıldığının cevabını bulacaklar.

Çalışmalar esnasında senaryo, kamera, oyunculuk, ses, ışık, efekt ve kurgu gibi sinemanın temel başlıklarını workshop çalışmaları ile teoriden pratiğe taşıyabilecek ve ekip çalışmasının tadına varabilecekler.

Eğitmen: Kutay Ucun

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden “Kent Planlama ve Sinema Bağlamında Ütopik ve Distopik Filmler Üzerinden Kent Okumaları” adlı bitirme tezi ile mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde Sinema Yüksek Lisansı yapıyor ve Korku Sineması üzerine yüksek lisans tezini tamamlamak ile meşgul. Profesyonel anlamda Açı Okullarında sinema eğitmenliği yapıyor ve 2011’den bu yana gönüllü olarak Fil’m Hafızası sosyal sinema platformunun Genel Koordinatörlüğünü yürütüyor.

Sorularınız ve kayıt için bizimle irtibata geçebilirsiniz.